czwartek, 5 grudnia 2013

Podsumowanie

Witam po długiej przerwie. Dzień Niepodległości minął - nie uczestniczyłam w biegu. Bieganie to jednak nie moja wielka pasja, ale jedna z tych aktywności, której unikam. Zdecydowanie bardziej odpowiadają mi tańce. Zresztą, ostatnio do swojej aktywności wdrożyłam spinning, siłownię oraz zajęcia kardio. Wszystko w nowo otwartej sali fitness w moim mieście. Nie żałuję - już widzę zmiany. A że z biegania nic nie wyszło? No trudno, nie każdy musi biegać. Jakoś specjalnie nie żałuję.

Po prostu warto ĆWICZYĆ - a jak? To już kwestia dowolna. Byle efektywnie! :)

Do Świąt już nie zdążę, ale postanowiłam zrobić sobie taki prezent na urodziny. POWODZENIA!

wtorek, 22 października 2013

Weekend, a dokładniej niedziela

Aby zachować jako taką konsekwencję ruchu, w niedzielę postanowiłam dać jeszcze raz szansę Ewie. Ale na początek włączyłam sobie lekkie ćwiczenia z Tifanny. A pisząc ściślej, te:


Wyglądają niewinnie, ale to tylko pozory!!! Mam takie zakwasy, że nie mogę normalnie chodzić, schylać się i przewracać w łóżku z boku na bok. Co więcej, później zrobiłam pierwsze cztery ćwiczenia z szok treningu Ewy Chodakowskiej (masakra!) i prawie calutki skalpel (bez dwóch ćwiczeń).

Oczywiście, z jednej strony mam zakwasy, ale po ćwiczeniach czuję się znacznie lepiej. I śpi mi się spokojniej. A zatem warto? Warto :-)

A tu artykuł o doznaniach w trakcie wykonywania ćwiczeń Ewy.

Czwartek

W czwartek tańce zaliczone: rumba i bachata. Oprócz tego innych ćwiczeń brak. Jakoś bieganie to mi w ogóle nie po drodze.

środa, 16 października 2013

Wtorek

Tańce, tańce, tańce... dziś czuję mięśnie nóg :-) Był walc angielski, rumba i bachata. Ciekawe, co zaserwują jutro?


wtorek, 15 października 2013

Efekt wczorajszych ćwiczeń wieczornych

Czuję, jak rosną mi mięśnie ramion i boczne, a dokładnie mięśnie: ramienny, naramienny i zębaty przedni oraz czworoboczny i dwugłowy ramienia. To efekt magic ringu do pilatesu, kettle bella oraz taśmy trx i pompek :D Dzisiaj znowu taśmy :D Nie mogę się doczekać, aż zamontujemy hak i będziemy korzystali z możliwości taśm w 100%. Poza tym dziś taneczne wtorki.

poniedziałek, 14 października 2013

Literacka Nagroda Nobla - trochę po czasie

Chciałam wrzucić post wcześniej, a dokładnie w czwartek ok. godz. 13:00, kiedy to ogłoszono, że laureatką Literakiej Nagrody Nobla została moja ulubiona pisarka Kanadyjka Alice Munro. Z tej okazji na blogu do przeczytania dwie moje recenzje jej książek:


niedziela, 13 października 2013

Weekend

W piątek luz, w sobotę poćwiczyłam z obręczą do pilatesu i kettle bellem. Dziś taśmy TRX. Dla niewtajemniczonych - wskazówki poniżej.